látková nákupní taška AIRI
V dětství jsme vyrůstaly na americký seriálech, kde rodiče domů nosili nákupy v hnědých papírových taškách, ve kterých se skrývaly zmrzliny a arašídová másla. Pak nám bylo líto, že u nás se nákupy nosí v potištěných igelitkách.
Dnes je ale jiná doba a tak si můžeme tento hluboko uložený smutek vykompenzovat třeba velkou nákupní taškou z džínoviny, která je určitě praktičtější, skladnější a pevnější než tašky papírové.
Nemusí ale sloužit jen na nákupy, ale i jako velká kabelka, do které se toho vejde. A jak říkává naše kamarádka: "Do správný kabelky se mají vejít minimálně 2 lahve vína." A toto přísné kritérium naše taška na 100% splňuje.
Je ručně šitá z kvalitní džínoviny a barevnost a kompozice je částečně dílem náhody, díky použitým zbytkovým materiálům. Každá taška je tak originální. Barvy i vzor byl vytvořen Kristinou speciálně pro naší Symbiózu a ihned jsme se do kousků od ní zamilovali.
Nejen že jsou kvalitní a praktické, ale taky ekologické a moc se nám líbí spojení lokálnosti a upcyklace.
rozměry: 44x43x10 cm, délka popruhů: 104 cm
*ručně šitá
*upcyklovaný materiál
*regionální produkt POOHŘÍ
*Navrženo a ušito v ČR
Kategorie: | doplňky UPCYMANIA |
---|---|
Materiál: | 100% bavlněné plátno, recyklovaná džínovina |
Barva: | tmavě modrá, hnědá |
Vyrobeno: | 100% český výrobek |
Značka: | regionální produkt POOHŘÍ |
VÍCE INFORMACÍ O TAŠKÁCH OD ZNAČKY UPCYMANIA:
Vznikají na principu slow fashion. Jsou ušity z kvalitních bavlněných materiálů, které skončily jako zbytky a Kristina jim dává šanci na nový život. Ke každé tašce tak přistupuje individuálně na základě použitých a skladových materiálů a láká ke zpomalení a zamyšlení i zákazníky. Nejen při nákupech v supermarketech a ostatních obchodech bychom měli přemýšlet nad tím, kolik tašek skutečně potřebujeme, odkud pochází využité materiály a co se s nimi stane, až splní svůj prvotní účel?
CO JE UPCYKLACE?
Je to proces přeměňování odpadového materiálu nebo nepotřebných produktů v nové či kvalitnější výrobky. Tento proces snižuje odpad a udržuje suroviny v oběhu.
Stačí kreativita a chuť dělat změnu. Například z použitých pneumatik se dají vytvořit květináče, z plechovek lampičky a z láhví designové vázy.
Upcyklace není jen o zachování životního prostředí, ale i o podpoře lokální ekonomiky a vytváření jedinečných, ručně vyráběných produktů.
Každý může upcyklovat! Stačí přemýšlet kreativně a vidět potenciál v tom, co ostatní považují za odpad.
Upcyklace je protiklad downcyklace, která naopak kvalitu produktu snižuje.
ROZDÍL MEZI RECYKLACÍ A UPCYKLACÍ?
Je důležité si uvědomit rozdíl mezi recyklací a upcyklací, protože každý přístup má své vlastní výhody a vliv na životní prostředí.
Recyklace je efektivní při snižování množství odpadu a udržitelném využívání zdrojů, zatímco upcyklace podporuje kreativní a inovativní řešení pro vytváření nových produktů.
Oba tyto procesy jsou důležité pro budoucnost udržitelného rozvoje a ochrany životního prostředí.
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.